V rámci projektu Nestereo jsme 25. března uspořádali pro kariérové poradce ze škol další z řady exkurzí do firem našeho regionu. Tentokrát nás přivítali v bojkovické společnosti MORAVIA CANS, která je předním evropským výrobcem hliníkových aerosolových nádobek.

Společnost si zakládá na patentovaných výrobních technologiích, vysoké kvalitě produktů a udržitelnosti. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji dodává na trh kvalitní lehčené nádobky inovativních tvarů.
Zástupci společnosti seznámili kariérové poradce s výrobou a novými trendy, rovněž také s historií firmy nebo pracovními podmínkami pro zaměstnance. Stěžejní částí prezentace byly informace o pracovních pozicích, náplni práce, požadavcích na vzdělání a potřebných dovednostech. Současně se kariéroví poradci dozvěděli o zastoupení mužů a žen na jednotlivých typech pracovních pozic i o tom, že se společnosti daří překonávat genderové stereotypy, takže se u nich uplatňují ženy i v technických pozicích (mistrová, kontrolka kvality, logistička) a naopak zaměstnávají muže např. v administrativě. Poté následovala exkurze do výrobního provozu, kde jsme se mohli přesvědčit o vysoké míře jeho automatizace. Akce se u kariérových poradců setkala s úspěchem. Zajímali se o možnosti prezentace firmy ve škole a o exkurze žáků ve firmě.